Jeseníky Ubytování EU

e-mail: info@czechproduct.cz, web: www.czechproduct.cz

Jeseníky Ubytování EU

Podporujeme dětský domov a chráněné bydlení v Jeseníku.

Proč navštívit Jeseníky?

Tuto otázku si klade každý, když chce někam jet. Co je na Jeseníkách zájímavé? V dnešní době mnohé turisty zajímají lákadla nějaké nej. I Jeseníky mají svá nej, jako např. leží zde nejvyšší bod v Česku a to špička vysílače Praděd, který leží výšce 1491m.n.m + výška vysílače 162m, tj.  1653 m.n.m. - což je více než Sněžka, největší přečerpávací vodní elektrárna ve střední Evropě apod.

Čím jsou Jeseníky originální?

Čím jsou Jeseníky však opravdu origininální je to, že je to bohem zapomenutý kraj v tom dobrém slova smyslu. A mnoho místních patriotů by odtud nikdy neodešlo, a ti co odešli, se vracejí. Tradice a pověsti zdejší krajiny nejsou tak mediálně známé jako např. v Krkonoších a Beskydech, což je dáno především historií tohoto kraje.

A pro turistu...

Jeseníky mají jedinečnou rozmanitost. Vezmeme-li jako pomyslný střed město Jeseník, máte všemi směry do 50 km různé cíle:
 

 • hory, lyžování, turistika, cykloturistika, rozhledny, lesní bar
 • adrenalin - lanové centrum, bobová dráha, minikáry
 • lázně hned čtvery - Priessnitzovy v Jeseníku, Lázně v Lipové Lázni, Lázně Karlova studánka a polské ve Zlotém Stoku
 • hrady a zámky - Jánský Vrch v Javorníku, zámek Velké Losiny, Vodní tvrz v Jeseníku
 • skanzen - Zlatorudné Mlýny ve Zlatých Horách a další muzea
 • jeskyně hned dvoje - Na Špičáku a Na Pomezí
 • dvě jezera Niské a Otmuchovské, jejichž rozloha je větší než kterékoliv jezera u nás, zde si užijete vodní sporty a rybolov jako u moře a za podstatně menší ceny
   

No prostě, když se přijede na pár dní či celý týden, nebude pouze o couraní po horách např.:

 1. Pondělí - je hezky vlakem na Ramzovou, pak sedačkovou lanovkou na Šerák ležící v nadmořské výšce 1351 m n.m., pak si užijete panoramata při hřebenové procházce přes Keprník na Červenohorské sedlo.
 2. Úterý počasí se trošku pokazilo - mrholí nebo naopak je pařák - doporučuji návštěvu jeskyní + krytého bazenu v České Vsi.
 3. Středa - je pěkně - jedem si užít vodní sporty na polská jezera nebo se prostě půjdeme koupat na písečnou pláž.
 4. Čtvrtek - navštívíme nějaký zámek třeba ve Velkých Losinách společně s ruční papírnou.
 5. Pátek - máte rádi koně, zajedeme na Ranč Orel v České Vsi, kde se můžete projet na koních nebo čtyřkolkách a nebo si zvedeme adrenalin v lanovém centru.
 6. Sobota - navštivte třeba skanzen Zlatorudné Mlýny ve Zlatých Horách a jednu ze dvou rozhleden - Biskupskou Kupu nebo Zlatý Chlum.
 7. Je neděle, na zámku jste byly, ale což takhle Vlastivědné muzeum a Vodní tvrz v Jeseníku, s ukázkou středověkového mučení, které nahání hrůzu a odpoledně kafíčko, oplatek a procházka po lázeňské kolonádě v Priessnitzových lázních.

Tak a to jste ani nebyli všude a už jedete domů. Alespoň máte důvod se vrátit. Byli jste zde -  podělte se s ostatními o Vaše doufám kladné zážitky.

 Ubytování v Jeseníkách

Ubytovat se v Jeseníkách je opravdu kde. Na své si přijdou turisté, lyžaři, cyklisté, rodiny s dětmi, senioři - stačí si jen vybrat to správné ubytování.

Orientační mapa pro turistiku v Jeseníkách - cílů je samozřejmě mnohem víc.

Jo a v Jeseníkách jsou dobří lidi :)

 
Jeseníky Ubytování EU - Czech Republic, e-mail: info@czechproduct.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
zajímavé odkazy Krytý bazén - Lyžování Jeseníky - Ubytování Jeseníky -