Jeseníky Ubytování EU

e-mail: info@czechproduct.cz, web: www.czechproduct.cz

Jeseníky Ubytování EU

Podporujeme dětský domov a chráněné bydlení v Jeseníku.

Jeseníky - dovolená - ubytování

Proč navštívit Jeseníky? Proč ne, na Moravě je spousta krásných míst, a určitě si zamilujete i některá místa v Jeseníkách. Hory nabízejí již tradičně pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření, v zimě sjezdové lyžování na zasněžovaných sjezdovkách a spoustu upravených běžeckých tras.
Toto nabízí více či méně všechny části Jeseníků, ale ze své zkušenosti vím, že pokud trávím týdenní dovolenou, není dobré týden chodit po horách, nebo jen lyžovat. Kam se tedy v Jeseníkách vydat? Pokusím se Vám nastínit další cíle Vašich výprav při rodinné dovolené v Jeseníkách.

Koupání

Koupání – pokud zde budete v létě a bude Vám přát počasí, máte několik možností, kde se vykoupat. Na jesenické straně v přilehlých Rychlebských horách je spousta zatopených lomů, které nabízejí romantické koupání - ovšem jen pro plavce (jako jsou např. Rampa v Černé Vodě, Štachlovice u Vidnavy, lom Jana Vycpálka ve Vápenné apod), nebo snadno přístupná a velká zatopená pískovna v Písečné, kde kromě koupání můžete provozovat rybolov, půjčit lodičku. Využijete také městská koupaliště v Jeseníku, Šumperku a Bruntále. V okolí Jeseníků jsou i větší vodní plochy, jako je přehrada Slezská Harta za Bruntálem, Nyské a Otmuchovské jezero v nedalekém Polsku.Krytý bazén Česká Ves
V případě nepříznivého počasí lze navštívit kryté bazény v České Vsi, Šumperku, Bruntále, termály v lázních Karlova Studánka a Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

Jeskyně, které jsou přístupné veřejnosti jsou dvoje, a to Jeskyně na Špičáku a Jeskyně na Pomezí, které Vám nabídnou své krásy a také chládek v letních měsících.

Hrady a zámky

Zámky a hrady
V okolí Jeseníků můžete navštívit zámek Jánský Vrch v Javorníku, zámek ve Velkých Losinách, Vodní tvrz v Jeseníku, Hrad Sovinec s expozicí dravých ptáků a mnoho dalších, které naleznete v každém turistickém průvodci a infocentrech, jakož i muzea, lázně, rozhledny a zříceniny.

Zajímavosti

Zajímavosti
V okolí Jeseníků je i mnoho turistických zajímavostí. Ta největší je asi přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, což ocení nejen děti, ale i dospělí. Stejně tak můžeme doporučit Zlatorudné mlýny ve Zlatých Horách, zemědělský skanzen a ZOOpark v Rapotíně, úzkokolejný vláček na Osoblažsku, ale i 100 km vzdálené ZOO v Olomouci a v polském Opole.Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Myslím si, že máte co dělat a nyní si stačí jen vybrat ubytování v Jeseníkách, které Vám bude vyhovovat..
Věříme, že si vyberete na tomto mini portále – děkujeme.

Ubytování Jeseníky

 
Jeseníky Ubytování EU - Czech Republic, e-mail: info@czechproduct.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
zajímavé odkazy Krytý bazén - Lyžování Jeseníky - Ubytování Jeseníky -